Sapphire Cyon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kangin not participating in SS2 HK/ Kangin se nezúčastní Super Show 2 v HK

2 posters

Goto down

Kangin not participating in SS2 HK/ Kangin se nezúčastní Super Show 2 v HK Empty Kangin not participating in SS2 HK/ Kangin se nezúčastní Super Show 2 v HK

Příspěvek  HinAlaKim Sat Sep 19, 2009 2:46 am

11 členů SuJu přijeli do HK připravit se na jejich zítřejší koncert. Na tiskové konferenci, Suju zmínili, že Kibum se nezůčastní koncertu k vůli jeho zranění.Také Kangin byl zapojen do útoku a případ se stále vyšetřuje, tudíž byl neschopen být tam podle plánu.Když padla otázka na krim. útok, Heechul řekl "není nic co říct,budeme vždy pořádně pracovat, díky všem".

Na druhou stranu, chlapci se začali učit kantonsky(neznám :D) pro fanoušky. Když Kyuhyun řekl "Jsi moje zlato", Siwon nedokázal udržet svůj smích :D. Ryuk ukázal, že bude předvádět sexy číslo .D

source: SingTao
translated by: carolyn @ sj-world.net
czech translated by : Hina (dosu-hj.blog.cz)
(sry když tak za moji ajinu :D ... já na to moc nejsem :D)

___________Eng.v

11 members from Super Junior arrived in Hong Kong to prepare for their concert tomorrow. At the press conference, Super Junior mentioned that Kibum will not be able to attend the concert during to his injury. Also, Kangin was involved in an assault case and the case is still under investigation therefore he was unable to be there as scheduled. When asked the assault case, Heechul said “there’s nothing to tell the media, we will always work hard, thank you everyone”.

On the other hand, the boys started learning Cantonese for the fans. When Kyuhyun said “You are my precious”, Siwon could not suppress his laughter. Ryeowook revealed that he will be performing a sexy number.
HinAlaKim
HinAlaKim
→Good Person ☆☆☆☆☆


http://www.dosu-hj.blog.cz

Návrat nahoru Goto down

Kangin not participating in SS2 HK/ Kangin se nezúčastní Super Show 2 v HK Empty Re: Kangin not participating in SS2 HK/ Kangin se nezúčastní Super Show 2 v HK

Příspěvek  HungryGenius Sat Sep 19, 2009 11:12 am

Ah.. tak já nevím.. zdá se mi to a nebo po tom slavném comebacku je pronásleduje smůla???
Kibumovo zranění, neúčas na SS2, Kanginova rvačka, další neúčast na SS2...
HungryGenius
HungryGenius
→Too Perfect ★★★★★


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru